SON DAKİKA
haberL haberR

Astsubaylara zam müjdesi

04.12.2012 15:24  

Astsubayların özlük hakları tekrar gözden geçiriliyor.

Astsubaylara zam müjdesi
Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, astsubayların özlük haklarının iyileştirilmesi konusunda CHP Bursa milletvekili Sena Kaleli tarafından verilen soru önergesine yazılı cevap verdi.

Bakan Yılmaz, yazılı cevabında astsubayların özlük haklarında bazı değişikliklerin yapıldığını, bazılarının ise çalışma aşamasında olduğu ifade etti.

Buna göre, iç güvenlik faaliyeti icra edilen bölgelerde görevli personele verilen operasyon tazminatında, personel ve birlik sayısı artırıldı.

Birinci derecede kritik olan illerde (Hakkari, Şırnak, Siirt, Hatay vb.) operasyon icra eden tabur ve karakollardaki personele ödenen 567 TL operasyon tazminatına astsubaylar da dahil edilecek.

Operasyonlara katılan TSK personeline, ilave olarak günlük 11-43 TL ödenecek.

Emeklilere 100 TL, Lojman Tahsisi Olmayana 400 TL

Emekli astsubaylara 100 TL iyileştirme zammı çalışmalarının devam ettiğini belirten Bakan Yılmaz, lojman tahsisi yapılmayan TSK personeline 400 TL artış getirilmesini öngören yasa taslağının da Başbakanlığa gönderildiğini açıkladı.

Ayrıca mal sorumluluğu verilen İkmal astsubaylarına ödenen tazminatların arttırılması da planlanıyor.

Soru önergesinin cevabında Bakan İsmet Yılmaz, astsubayların sosyal haklarında da (orduevi, askeri gazino, sosyal tesisler) iyileştirme yapılması için çalışma ve incelemelerin devam ettiği belirtti.

Paylaş
Tweet
Paylaş
Gönder
Yazdır
A
A
« ANA SAYFAYA DÖN SONRAKİ HABER »
  |  
« ÖNCEKİ HABER
Habere Yorum Yazın
Küfür, hakaret içeren, devlet büyüklerini aşağılayan, yasalara aykırı ifade ve beyanda bulunan yorumlar yayınlanmayacaktır. Yorum kriterlerine aykırı hareket edenlerin IP numaraları adli mercilere teslim edilecektir.
aynı yalan,aynı aldatmacalar.aldatanda,yanıltanda,oyalayanda hükümetten başkası değil.msb nı kanun tasarısını başbakanlığa gönderdiğini söylüyor.soru önergesi verilmesi gereken yer msb lığı değil başbakanlıktır.zahten bütün teklifler,kanun tasarıları başbakanlıkta kayboluyor.astsb.ların yüzdedoksanı iktidar partisine oy vermiştir.iktidar partisi buna karşılık astsb.lara kıynık bile vermemiştir.herhalde ben bunlara biraz para verirsem akılları başlarına gelirde bize oy vermezler diye düşünüyorlar.haklıdırlar ne diyeyim.
tonay - 23:09, 19 Ocak 2013 Cumartesi
halen uyutma peşindeler ne çalışmaymış bir türlü yapamadı bu bakan uluderedeki katırlara iki tılını doldurmamış millet vekillerine bir gecede torba yasasıyla bonker görünüyorlar dağda canını hiçe sayıp gece gündüz vatanı koruyanın hakkı hala çalışmalarda kalıyor pes doğrusu sayın bakan hala birileri isteyincemi astsb intibak yasası çıkacak yuuuuuuuuu.be bu kadarıda ayıp doğrusu bu insanların hakkı helal olmaz vede şahsım adına hakkımı helal etmiyorum
Misair - 13:28, 13 Ocak 2013 Pazar
darbe teşebbüsünde bulunan subaylar astlara (assubay-uzman) birliklerde akp.ye oy vermeyin diye açık emirler verdiler.astların büyük bir kısmı subaylar oy vermeyin dediği için akp.ye oy verdi.lojman ve astların sandıklarına bakarsanız doğru olduğunu görürsünüz.ama geçen sürede subaylara temsil tazminatı,kurmaylara 600 tl. zam verildi,subaylar ekonomik anlamda çok rahat ve akp bunlarla kol kola.ama subayların oy vermeyin emrine rağmen akp.ye oy veren assubay ve uzmanlara 10 yılda hiç bir şey verilmedi.msb subay olan müsteşarın astlara iyileştirme yapılacakmış gibi yazdığı metni okuyor.akp dön v
dexter - 11:06, 06 Aralık 2012 Perşembe
bu ülkede nevarsa askere diye birşey yok akp döneminde polislere 3defa 100tl ve 2009 yılındada %10 zam yapıldı bunuda gizlemeyin subay astsubay uzman jandarmalara 10 yıldır zam yapılmamıştır verilecek zamlar askerin hakkıdır tüm tsk personeline basarılı hayırlı görevler dilerim
kaan - 09:02, 05 Aralık 2012 Çarşamba
sevgili polis bu ülkede nevarsa askere vardiye birşey yok sizlere 3 defa 100tl zam yapıldı ve 2009 yılındada %10 zam verildi bunuda unutmayınız tsk personeline ise 10 yıldan beri zam yapılmıyor ben astsubay cocugu olarak astsubaylara zam yoksa akpye oy vermemeye devam edecem ailemde dahil
emrah - 08:51, 05 Aralık 2012 Çarşamba
yıllardır polisede vereceğiz diyorlar ama yokkkkkkkkkkkkk,emekli ikramiyelerini ve emekli maaşlarını bir kıyaslasınlar,kurumlar içinde en mağduru polistir
misafir - 06:48, 05 Aralık 2012 Çarşamba
sen gariban değilsin hükümetin en değerli memurusun son on sene size ve imamlara sağlanan imkanlara, şana şöhrete bi bak askere öyle konuş, asker olmasa memlekette neler olur, polis olmasa neler olur bunuda gözden geçir.
VATAN1 - 22:30, 04 Aralık 2012 Salı
polis ve emeklilerinin sadece gösterge magduriyeti önlensin yeter polis eşit işe eşit ücret istiyor polis ve asker herşeyin en iyisine layıktır güvenligi saglamak demek özgürce yaşamak demek bunuda asker ve polisimize borçluyuz vatan onlara minnettardır
ranzar - 21:54, 04 Aralık 2012 Salı
her halde 23.yüzyılda da öğretim üyelerine verecekler şu zammı.
DOÇ.DR. FAHRİ SAKAL - 20:23, 04 Aralık 2012 Salı
devlet 2500 tl veriyor ama uzman çavuşluğa başvuran yok denecek kadar az.askeri okullara müracaat sayı ve kalitesi her geçen gün azalıyor. asker ayda ortalama 4-5 nöbet tutar, haftasonu ve akşamları mesai yapar. yılda ortalama 1 aya yakın tatbikat, atış ve başka sebeplerle arazide kalır. fakat bu fazla mesaileri karşılığında hiçbir ek ücret almaz. benim önerim; tuttuğu nöbet,tatbikat ve mesailer için ek ücret ödensin.
Sağduyu - 19:53, 04 Aralık 2012 Salı
ordunun yükünü çeken astsubaylara ne versen azdır ama bu bakanın söylediği lafla kalmasın.
İlhami - 19:09, 04 Aralık 2012 Salı
bu ülkede ne varsa askere, polis zaz istediğinde mali dengeler bozulur diye yok asker istediğinde ise mali dengeler bozulmaz onlara var.polis bu ülkenin üvey evladı, asketler öz evladı. bundan sora sandıkta hesaplaşırız
GARİBAN POLİS - 18:19, 04 Aralık 2012 Salı
çok.çok geckalınmışbirkonu,çalışma ortamı ve şartları göz önünealındıgında askerve polisin çalışma saatleri diger memurların iki katı maaş hemen hemen aynı ayrıca ı/4 yok. mecburi hizmet düştü hep beraber bekleyip görecegiz şartlar iyileştrilmezse personeli tutmak çok zor diyorum.
oktay - 17:49, 04 Aralık 2012 Salı
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
YAZARLAR