haberL haberR
0 facebook twitter googleplus

Ekonomi

20 Aralık 2011 Salı, 07:00
Paylaş
Tweet
Paylaş
Gönder
Yazdır
A
A

İşte en avantajlı yılbaşı KREDİSİ

Ana Sayfa » Ekonomi » İşte en avantajlı yılbaşı KREDİSİ haberi
20 Aralık 2011 Salı, 07:00
Yılbaşı için özel olarak hazırlanan kampanyalarda özel ihtiyaç kredileri görücüye çıktı...
İşte en avantajlı yılbaşı KREDİSİ
Bankalar yeni yıl nedeniyle 50 bin liraya kadar kredi kullandırabiliyor. Vade seçeneği 12 ay ile 60 ay arasında değişiyor. Sunulan kredilerde faiz oranı ise yüzde 0,38’den başlıyor ve 1,50’ye kadar çıkıyor. Bankaların yeni yıl kampanyaları sadece faiz ve vade üzerine kurulu değil. Kredi kullanana hediye çekleri ve yeni yıl piyangosu da kampanya kapsamında kullandırılan bir diğer seçenek olarak karşımıza çıkıyor. Bankaların hazırladığı yeni yıl kampanyaları kredi kullanıcısına ilaç gibi geldi. Üstelik tam da faizlerin yükseldiği bir zamanda bu kampanyaların devreye girmesi bireysel müşteriyi rahatlattı. Yeni yıl fırsatı nefes aldırdı Çünkü Merkez Bankası ve Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu kararlarına göre bankalarda bireysel ihtiyaç kredilerinde hacimlerin azaltılması ve faizlerin yukarı çıkartılması söz konusuydu. Böyle bir ortamda bankaların yeni yıl kampanyası düzenlemesi ve faizleri nispeten aşağıya çekmesi bireysel müşterinin ertelenen ihtiyaçlarını karşılamasına imkan tanıdı.

Özel indirimler yapılıyor


Bankaların kampanyaları arasında özel indirimler de yer alıyor. Bankalar özellikle kendi müşterilerine özel indirimler uyguluyor. Kampanyalar kapsamında 3 ay erteleme, yılda iki kez taksit atlama ve masrafsız kredi gibi kolaylıklar da bulunuyor. Ödemeler dengelendi Bankaların yeni yıl kampanyalarından yararlanmak isteyen kişiler daha çok kısa vadeli ihtiyaçlarını karşılamak için bankaların yolunu tuttu. Yeni yıl kampanyasından yararlanan müşterilere 50 bin liraya kadar 60 aya varan vadelerde kredi kullandırılıyor. Kampanyalarda tanıtımlar günlük, aylık ve yıllık ödeme rakamları üzerinden yapılıyor.

40 milyon liralık umut

Bankaların bir diğer yeni yıl kampanyası ise Milli Piyango bileti hediye etmek. Aslında bu uygulama bu yıla mahsus değil. Bankalar geçen yıl da benzer kampanyalar yaptı. Üstelik büyük ikramiyenin isabet ettiği 4 biletten ikisi banka aracılığı ile verilen biletlere isabet etti. Bankaların biletleri toplu alması büyük ikramiye çıkma olasılığını da artırıyor. Bu yıl büyük ikramiye 40 milyon lira. Yani bankalardan yılbaşı kredisi kullananlar aynı zamanda 40 milyon liralık büyük ikramiyeye de kendisini daha yakın hissediyor.

Ali Fuat Erbil (Garanti Bankası Genel Müdür Yardımcısı): Türkiye’de borçluluk oranı düşük

Avrupa ülkelerine kıyasla Türkiye’deki borçluluk oranı düşük fakat Avrupa’da süren belirsizlik, temkinli olmayı gerekli kılıyor. Bu nedenle, tüketici kredilerinde agresif büyümeden ziyade daha ılımlı bir büyüme görebiliriz. Yılın belli dönemlerinde mevsimsel olarak kredi talebinde artış görülür. BDDK ve Merkez Bankası’nın aldığı sıkılaştırıcı tedbirler nedeniyle faizlerde bir yükseliş yaşandı. Faiz düzeyi, müşterilerin kredi talebinde dikkate aldıkları önemli bir unsur olarak görünüyor.

Gökhan Mendi (TEB Genel Müdür Yardımcısı): Hızlı ve pratik kredi imkanı

Müşterilerimizin yeni yıl ihtiyaçlarını karşılamalarına destek olabilmek için hız ve pratiklik üzerine kurulu, cazip faiz oranı ile bir kredi kampanyası tasarladık. Bu kapsamda yeni yıla rahat girmek isteyen müşterilerimiz için TEB Pratik İhtiyaç Kredisi sunuyoruz. Kredi başvuru cevabı kısa süre içinde cep telefonlarına kısa mesaj olarak gönderiliyor.

10 BİN LİRAYA 36 AY VADE

Türk Ekonomi Bankası da yeni yıl için müşterilerine kampanya düzenleyen bankalar arasında yer alıyor. Banka müşterilerin yeni yıl ihtiyaçlarını karşılamak için iki değişik vade imkanı sunuyor. TEB Pratik İhtiyaç Kredisi’nde 36 aya kadar vade yapılıyor. Bankadan 5 bin lira çeken kişiler 12 ay vadede aylık 477,11 lira, 36 ay vadede 10 bin lira kredi kullanan ise 401 lira taksit ödüyor. TEB Pratik İhtiyaç Kredisi’ne; cep telefonundan 4466’ya SMS göndererek, telefon şubesi 444 0 666’yı arayarak ya da internet şubesi www.teb.com.tr adresi veya TEB ATM’leri üzerinden sadece TC kimlik numarası ile kolayca başvuru yapılabiliyor. Başvuru cevabı cep telefonlarına kısa mesaj olarak gönderiliyor. Banka ayrıca TEB Bonus veya TEB Worldcard ile 25 Aralık’a kadar gıda ve giyim sektörlerinin her birinden yapılan 100 lira ve üzeri alışverişlere çeyrek Milli Piyango bileti hediye ediyor.

Taksitler 200 TL’den başlıyor


Garanti Bankası, ‘’tam destek’’ hizmetleri kapsamında, yılbaşı kredilerini hizmete sunmaya başladı. Banka yüzde 0,38 faizle 5 bin lira tutarında veya 200 liradan başlayan taksitlerle 10 bin lira tutarında yılbaşı kredisi veriyor. Ayrıca 60 aya varan vadelerle 50 bin liraya kadar kredi seçenekleri ve dosya masrafsız kredi imkanları da sunuluyor. Bankanın sunduğu yılbaşı kredilerinden yararlanmak isteyenler Garanti Bankası şubelerinden, ‘’www.garanti.com.tr’’ adresinden, 444 0 335 Tam Destek hattından, Garanti Bankası ATM’lerinden veya 3390’a SMS atarak başvurularını gerçekleştirebiliyorlar.

Milli Piyango bileti veriyor

Denizbank yılbaşına özel masrafsız ve piyango bileti hediyeli ihtiyaç kredisi kampanyası uyguluyor. Tüketiciler, her türlü nakit ihtiyaçları için, yılbaşı kredi kampanyasına SMS ile hızlıca ve kolaylıkla başvurabiliyor. Banka ayrıca ihtiyaç kredilerini yıl sonuna kadar masrafsız kullandırıyor. Kredi kullanan müşterilere yılbaşı çeyrek Milli Piyango bileti hediye ediliyor.

548 lira taksitle kredi

Yeni yıl kredisi için kampanya uygulayan Tekstilbank ise 36 aya kadar vade yapıyor. Banka 1,30’dan başlayan faiz oranlarıyla kredi kullandırıyor. Kredi kullanmak isteyenler 25 bin liraya kadar 1,49 faizle nakit çekebiliyor. Masrafsız kredinin limiti ise 15 bin lira ve faiz oranı 1.42. Ancak 15 bin lira kredide vade 36 aya çıktığında aylık taksitler 548 lira oluyor.

Günde 8 liraya kredi veriyor

 Yapı Kredi’nin bireysel ihtiyaç kredisi fırsatları yeni yıl kampanyalarıyla devam ediyor. Banka günde sadece 8 liraya 8 bin liralık bireysel ihtiyaç kredisi veriyor. Müşteriler 31 Aralık 2011’e kadar Yapı Kredi Bankası şubelerine giderek bu fırsattan yararlanabilecek. Yapı Kredi’nin yılbaşı ihtiyaçlarının karşılanmasına yardımcı olmak amacıyla hazırladığı avantajlı krediye kolayca başvurulabiliyor. Kampanyadan faydalanmak isteyenler kredisimdi.com.tr adresinden, Yapı Kredi ATM’leri aracılığıyla veya “Bireysel” (boşluk) “TCKN” (boşluk) “Aylık Net Gelir” yazıp 4411’e SMS atarak 3 dakika içinde kredi başvurusuna yanıt alabiliyor.

Haber: Emine AÇAR/BUGÜN GAZETESİ
Paylaş
Tweet
Paylaş
Gönder
Yazdır
A
A
PKK'dan kapı kapı ölüm fişlemesi
SUİKAST AMAÇLI KEŞİF

Yorum Yaz

VİDEO GALERİ

İnanılmaz kazadan sağ çıktı
 • İnanılmaz kazadan sağ çıktı
 • Güldür Güldür Şov'da sucuk satan işadamının İngilizce ile imtihanı
 • Ankara Ostim'de patlama
 • Cübbeli Ahmet Hoca'dan sert tepki


YAZARLAR

 • Erhan BAŞYURTErhan BAŞYURTPeşmerge'nin geçişi ve tarihi gelişmeler!
 • Nazlı ILICAKNazlı ILICAKKâr hırsı ve denetimsizlik
 • Nuh GÖNÜLTAŞNuh GÖNÜLTAŞİktidarın ahlakı ile ahlaksızlığın iktidarı arasında…
 • Yavuz BAYDARYavuz BAYDAR'ABD-Türkiye ilişkileri her zamankinden daha kötü'
 • Orhan Kemal CENGİZOrhan Kemal CENGİZKalleşliğe verilecek cevap
 • Gökhan BACIKGökhan BACIKDoksanlara dönmek korkusu ve madene gömülen insanlar
 • Aykut IŞIKLARAykut IŞIKLARKoçyiğit’e eyvallah da, diğerlerine ayıp değil mi?
 • Perihan ÇAKIROĞLUPerihan ÇAKIROĞLU2023 rüyasında “insan”ı unuttuk
 • Yaşar ERDİNÇYaşar ERDİNÇFED kararı sonrasında borsa, faiz ve dolar
 • Bilal ÖZCANBilal ÖZCANSinem Kobal’ın estetiği oyununu perdeliyor!
 • Sadettin ORHANSadettin ORHANBu öneri dikkate alınmalıydı
 • Elif KORKMAZELElif KORKMAZELElif’in Yemek Okulu’ndan…
 • Ali DEMİRELAli DEMİRELHedefi insanlık olan insanın yükü ağırdır
Erhan BAŞYURTPeşmerge'nin geçişi ve tarihi gelişmeler!

FOTO GALERİ

 • ABD'li bilimadamı o kareleri yayınladı
 • CHP'li Aylin Nazlıaka manken oldu
 • Maden faciasından iç yakan kareler
 • Peşmergeler Habur'dan böyle geçti
 • Peşmerge Kobani yolunda
 • Bakanlık, 'hileli' ürün satan 70 firmayı açıkladı
 • Karaman'da kömür ocağında göçük
 • Türk Hava Kurumu Başkanı Osman Yıldırım gözaltına alındı
 • Süleyman Demirel'i hiç böyle görmediniz
ABD'li bilimadamı o kareleri yayınl